top of page

10 způsobů, jak si každý den zlepšit angličtinu

Rozumíme, není lehké najít každý den čas na lekci angličtiny, nicméně zlepšovat se můžete i jinak a to zcela nenuceně.

Zde jsou naše tipy jak na to:

1) Nebojte se dělat chyby. Věřte si a mluvte. Jediným způsobem jak vás mohou ostatní opravit je pokud vás uslyší mluvit.

Mluvte na verejnosti

2) Obklopte se angličtinou. Zkuste číst zprávy na internetu na anglicky píšících serverech, nastavte si jazyk v mobilu na angličtinu.

novinky v anglictine

3) Využijte kamarády/rodinu. Pokud máte ve svém okolí někoho kdo umí dobře anglicky, domluvte se na tom, že spolu již nepromluvíte ani slovíčko česky.

Anglictina a rodina

4) V obchodech již jen anglicky. Zkuste si objednat kávu anglicky. Moc lehké? Co takhle nechat si doporučit jídlo v restauraci?

Anglictina v obchode

5) Seriály, filmy, youtube. Dejte přednost obsahu v angličtině ke kterému si zapnete titulky. Mozek se již postará o podvědomé učení a brzy se překvapíte novou, naposlouchanou frází.

obsah v anglictine

6) Zkuste anglické rádio. Pokud si k práci, nebo ve volném čase pouštíte hudbu, zvolte britské, či americké stanice (ideální jsou internetová radia). Reklamy již nebudou pouhou ztrátou času.

Anglicke radio

7) Využijte volné chvíle. Existuje spousta mobilních aplikací, které vám s procvičováním pomohou a některé z nich vás budou dokonce upozorňovat, že je čas si zase něco procvičit. Stačí i 5 minut denně.

Anglictina na mobilu

8) Zapisujte si. Zaujalo vás nějaké slovíčko, nebo fráze? Zapište si ho do mobilu, nebo na papír. Seznam si občas projděte a tyto výrazy se brzo objeví ve vaší slovní zásobě.

Zapisujte si anglicky

9) Sledujte zahraniční profily na sociálních sítích. Začněte sledovat známé osobnosti, nebo uživatele aktivní na sociálních sítích kteří píší anglicky.

anglicke socialni site

10) Odměna je nejdůležitější. Zkuste si stanovit krátkodobé cíle (tento týden se každý den naučím 10 nových slovíček) a s jejich splněním se řádně odměňte.

Odmena

Nejdůležitější je však samozřejmě začít.

Pokud chcete se zlepšením angličtiny pomoci, vyzkoušejte naši lekci zdarma.

コメント


bottom of page