top of page

Destinace které zlepší vaši angličtinu

Pomalu se blíží se léto, čas dovolených a s prvními teplejšími dny skoro každého napadne myšlenka "kam bych tento rok mohl vyrazit". A co takhle spojit příjemné s užitečným a díky dovolené se zase o něco zlepšit v angličtině?

Ač se ideální zemí pro tento plán může jevit Velká Británie (Anglie), nemusí být tato volba zrovna šťastná. Anglie je známá pro svůj typický přízvuk a věřte, že v kombinaci s okolním ruchem a rychlou konverzací může mít i ostřílenější student problémy porozumět a dialog udržovat.

Na základě našich cestovatelských zkušeností jsme pro vás tedy vybrali destinace, které jsou pro rozvíjení angličtiny ideální a v některých případech budete dokonce jako anglicky mluvící turista velice oblíben :)

Malta

ZacniMluvit - Malta

Ostrov uprostřed Středozemního moře je naprosto ideální variantou pro letní dovolenou. angličtina je zde úředním jazykem což je zárukou toho, že se domluvíte naprosto kdekoliv. Obyvatelé ostrova jsou navíc zvyklí na širokou variantu národností a proto se nemusíte bát, že vašemu přízvuku nebudou rozumět.

Mimochodem, věděli jste, že na Maltu létá přímá linka z Pražského letiště a zpáteční letenky se například v červnu dají sehnat i za 2000 Kč?

Nizozemsko

ZacniMluvit - Amsterdam

Nizozemí (Holandsko), země ve které kopec jen tak nenajdete. Můžete zde však obdivovat nekonečné lány tulipánů, větrné mlýny či romanticky plout po kanálech v Amsterdamu. Nejlepší na tom je, že všechny tyto aktivity si můžete objednat v angličtině, která je zde vedle nizozemštiny vyučována jako hlavní jazyk. Rozumět vám tedy budou jak na recepci v hotelu, tak v každém stánku se suvenýry. Nemusíte se bát ani silného přízvuku. Angličtina je zde velice podobná té Americké.

Do Holandska můžete letět přímou linkou z Prahy a to většinou ve ceně do 4 000 Kč za zpáteční let (KLM, ČSA), ale je dostupné také autem/autobusem - v Amsterdamu jste z Prahy za 10 hodin.

Tunisko

ZacniMluvit - Tunisko

Teplo, písek, all inclusive. Asi nejčastější termíny spojené s Tuniskem. Říkáte si proč právě do této země vycestovat za angličtinou? Určitě se nejedná o letovisko ideální pro pokročilejší speakery. Angličtina není v Tunisku hlavním jazykem a častěji uslyšíte i Francouzštinu. Klíčem k úspěchu jsou však animátoři. Ti zde nejčastěji potkávají Ruské, Německé a Francouzské turisty, a proto když na ně promluvíte anglicky, budou v sedmém nebi. Sami ovládají většinou spíše základní angličtinu a za její procvičení jsou velice vděční. Může se tedy stát, že se stanete velice oblíbeným turistou na kterého se bude stát konverzační fronta a animátoři vás budou uplácet místní zmrzlinou :)

Srí Lanka

ZacniMluvit - SriLanka

Nejexotičtější země z našeho výběru. O krásách, které neposkvrnila ani táhnoucí se občanská válka, není třeba dlouze psát, což potvrzuje i fotografie. Z pohledu anglické konverzace můžeme tuto destinaci zcela doporučit starším cestovatelům, kteří si stále pamatují základy ruštiny. Pokud se Vám totiž stane, že zapomenete nějaké ze slovíček, můžete si bez problémů pomoci ruštinou, kterou základně ovládá velká část obyvatelstva. Rozhodně však nepočítejte s tím, že na Srí Lance pochytíte správnou gramatiku a pokročilejší výrazy. Spolehnout se však můžete na vřelost obyvatel a ochotu konverzaci vést.

Přejeme vám šťastnou ruku při výběru dovolené a pokud se budete chtít na cestování po anglické stránce připravit, rádi vám pomůžeme v naší lekci zdarma.

www.zacnimluvit.cz

Comments


bottom of page